يکی بود يکی نبود

...روز هفتم :
جمعه با 2از دوستام رفتيم بيرون...جاتون خالي نمي دونين آدم وقتي بعد از چند ماه که زودتر از ساعت 9 بيدار نشده و اونم تو اين هواي بهاری ساعت 5 بيدار بشه و بره کوه چه حالي داره
با اين 2 تا دوست قديميم که تو يک دبيرستان درس مي خونديم از اون موقع با هم بيشتر مي رفتيم جمعه ها بيرون.....نمي دونم شما هم دو نفرو مي شناسين يا نه .. با اينکه اختلاف عقيدشون 180 درجه باشه ولي سالها با هم دوست باشند
اين دو تا دوست منم همينطورند يعني بيشتر وقتي که با هم هستيم بحث مي کنند و البته منم تو اين صحبتهايي که سالها دنبالش بودم شرکت نمي کنم مثل عشق و دوستي و خدا و مسايل جنسي و ازدواج و اينها که اتفاقا بيشتر حرفهاي همه سر همينهاست..
خلاصه من فقط مي خندم تو راه و اوندوتا خيلي جدي انگار من نيستم ادامه ميدن...
راستش سوتي اينجانب توي راه:ديشب هوا خیلی آفتابي بود
بعدشم موقع ناهار ديديم نوشابه ها رو آب برده و جاتون نه خالي
خلاصه از وقتي مي نويسم تنها کسي که شايد از اتفاقهايي که مي افته ناراحت نميشه منم چون يه چيزي اضافه بر پرتهاي خودم هست تا شايد يه بار ديگه به اين هيچکس سر بزنين

Vilosell-03%20Pelea%20de%20Enamorados.jpg

۲ تا خبرم لحاظ ميشه که فکر نکنين بوی قرمه ديگه نمياد:

رئيس دانشگاه علامه طباطبايي هم‌چنان اجازه خروج از دفتر خود را ندارد

خبرنگاران خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كه جهت كسب اطلاع بيشتر درباره‌ي علت جلوگيري از خروج رييس دانشگاه علامه طباطبايي از دفترش در محل ساختمان مركزي دانشگاه علامه‌ طباطبايي (واقع در ابتداي پل كريمخان) حضور رساندند، با بسته بودن درب ساختمان مواجه شدند.
گفتني است، پس از پيگيريهاي فراوان جمعي از دانشجويان بسيجي كه خبرنگاران ايسنا را از اعضاي بسيج دانشجويي تلقي مي‌كردند با هماهنگي نگهبان ساختمان درب را باز كرده و خبرنگاران اجازه ورود به ساختمان را پيدا كردند. ولي تجمع كنندگان پس از آنكه متوجه شدند، اين افراد خبرنگار هستند از ادامه همكاري صرف نظر كرده و هيچ‌گونه توضيحي در خصوص علت تجمع و جلوگيري از خروج رئيس دانشگاه علامه طباطبايي (دكتر نجفقلي حبيبي) به خبرنگاران ارائه ندادند و آنها را از ساختمان به خارج هدايت كردند.
در پي تماس خبرنگار ايسنا با دكتر حبيبي(رئيس دانشگاه) و خانم قاسمي (مسوول روابط عمومي دانشگاه) از بيان هرگونه توضيحي در خصوص اين تجمع خودداري نمودند.
هم‌چنين دكتر مصطفي معين (وزير علوم، تحقيقات و فناوري) طي گفتگوي كوتاهي با خبرنگار ايسنا اظهار داشت: مسئله‌ي تجمع در حال پيگيري و توسط رئيس دانشگاه تحت كنترل مي‌باشد.
اين گزارش مي‌افزايد: تلاش‌هاي خبرنگاران ايسنا جهت كسب اطلاعات بيشتر و گفت‌وگو با محسني (مدير كل حراست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري) نيز بي‌نتيجه مانده و به جايي نرسيد.راه های مقابله با سد کردن سايت های اينترنت در ايران

نکته مهمی که در مورد سانسور و فيلتر کردن اينترنت بايد بخاطر داشت اين است که عليرغم تمام تلاش ها و مخارج سنگينی که کشور هايی مانند چين و جمهوری اسلامی صرف بستن سايت های اينترنتی می کنند، عملاً امکان بستن راه اينترنت و جلوگيری از حرکت اطلاعات وجود ندارد.

از آن جايی که تکنولوژی سخت افزار و نرم افزاری لازم در انقلاب اطلاعاتی، در کشور های دموکراتيک بوجود آمده و گسترش يافته است، نظام های دموکراسی هميشه از "رقيب" خود که سعی در خفه کردن صدای مخالفين دارد جلوتر خواهند بود. هم اينک، فناوری مقابله با مسدود کردن سايت های ممنوعه بسرعت در حال پيشروی است و هر روز قوی تر می شود.

هر چند ممکن است همه اين تکنيک ها هميشه و در همه جا نتيجه ندهد و در دسترس همگان نباشد، اما حتی کسانی که اطلاعات فنی مبسوطی از نحوه کارکرد اينترنت ندارند با اندکی تلاش و پُرس و جو از دوستان و اطرافيان خواهند توانست موانع حکومتساخته را دور بزنند و به سايت مورد علاقه دسترسی پيدا کنند.

اينترنت فارسی صدای آمريکا در حال آزمايش و پياده کردن راه های مختلفی برای شکستن سد سانسور و فيلتر روی سايت خود است که به تدريج و از طريق راديو، تلويزيون، پست الکترونيک، سايت فارسی و غيره در اختيار کاربران و دوستان ايرانی قرار خواهد داد.

يکی از مهم ترين ابزاری که ما مدتی است در سايت فارسی به کار گرفته ايم و تدريجاً گسترش بيشتری پيدا خواهد کرد، ارسال اخبار از طريق ايميل يا پست الکترونيکی است. هر چه تعداد آدرس های ايميل بيشتری در اختيار داشته باشيم، امکان دور زدن فيلتر و پنهان کردن آدرس اصلی سايت برای ما بيشتر خواهد شد. کسانی که مشترک دريافت اخبار از طريق ايميل هستند، هر روز در پائين صفحه، يک آدرس اينترنتی جديد دريافت خواهند کرد که "پراکسی روز" است و از طريق آن به سايت ما وصل خواهند شد.

از اينرو اهميت بسيار دارد که خوانندگان سايت فارسی صدای آمريکا، حتی اگر به صورت عادی دسترسی به سايت ما دارند، از سرويس voanews که بطور خودکار همه روزه چکيده ای از مطالب ما را ارسال می کند استفاده کنند. با کليک کردن روی علامت اين سرويس که در صفحه اول سايت فارسی صدای آمريکا موجود است، می توانيد از خدمات اين بخش بطور رايگان بهره مند شويد:

?http://www.voanews.com/syndication/subscribe.cfm

و يا، با استفاده از آدرس ايميل ما: ankbut@voanews.com برای ما آدرس های ايميل خود را ارسال کنيد.

از دو روش ديگر نيز می توان برای رفتن به سايت های مسدود شده استفاده کرد:

- در جستجو گر (برازر browser) اينترنت اِکسپلورِر IE مايکرو سافت که روی همه کامپيوتر ها عملاً وجود دارد، در منوی بالای صفحه به ترتيب ذيل کليک کنيد: Tool/Internet Options…/Connections/ LAN Settings/ قسمتی را که می گويد Use a Proxy Server علامت بزنيد. در جعبه Address می توانيد مثلاً اين شماره را وارد کنيد: 212.31.98.18 ودر قسمت Port : 80 . اينگونه شماره ها يا آدرس های IP را می توان روی اينترنت پيدا کرد يا از کسی گرفت.

- يک روش ديگر اين است که سايت های موسوم به Anonymizer برويد. کافی است در يک موتور جستجو مثل google.com تايپ کنيد anonymizer تا فهرست اينگونه سايت های پراکسی (مجانی يا پولی) را پيدا کند. وقتی به چنين سايتی می رويد، می توانيد در جعبه ای که معمولاً با http:// شروع می شود، آدرس سايت مورد نظر خود را تايپ کنيد تا به صورت گمنام وارد سايت مسدود شده شويد. يک نمونه از چنين سايتی: www.anonymizer.com است.

بدون اينکه وارد جزئيات فنی شويم، بد نيست چند مفهوم رايج را بشناسيم:

- آدرس IP هميشه يک عدد چهار قسمتی است شبيه به اين: 202.54.13.46 هر قسمت عدد با يک نقطه از عدد بعدی جدا می شود. همه سايت های اينترنت در حقيقت يک IP دارند، ولی به دليل دشواری در به خاطر سپردن عدد است که از آدرس های "دوستانه" يا URL استفاده می کنيم. www.voanews.com/persian همان URL ماست که برابر با 128.11.143.72 است. برای کامپيوتر فرق نمی کند شما آدرس IP يا URL را بنويسيد.


- منظور از جستجوگر يا browser همان علامت e اينترنت اکسپلورِر شرکت مايکروسافت است که روی همه کامپيوتر های ويندوز وجود دارد. وقتی روی علامت کليک کنيد، يک صفحه اينترنت را باز می کند. صفحه ای را که باز می شود ، می توانيد به عنوان صفحه اصلی يا Home Page خود تعيين کنيد. به منوی Tools در بالای صفحه جستجوگر برويد. سپس به Internet Options…/General در جعبه ای که می گويد Address تايپ کنيد: http://www.voanews.com/persian


- منظور از proxy پراکسی سِروِر، يک سايت واسطه است تا مستقيماً به سايت ما نرويد، بلکه اول به سايت پراکسی وصل شويد و از آنجا به سايت ما متصل شويد. ممکن است ارتباط از طريق پراکسی، سرعت ارتباط شما را کُند کند.


از نظرات و تجارب خود ما را مطلع سازيد، اينترنت فارسی صدای آمريکا
صدای آمريکا(پیک ایران)اينم که ديگه حرف نداره:

Scorpions
Always Somewhere

Arrive at seven the place feels good
No time to call you today
Encores till eleven then Chinese food
Back to the hotel again

I call your number the line ain't free
I like to tell you come to me
A night without you seems like a lost dream
Love I can't tell you how I feel

Always somewhere
Miss you where I've been
I'll be back to love you again

Another morning another place
The only day off is far away
But every cith has seen me in the end
And brings me to you again

Always somewhere
Miss you where I've been
I'll be back to love you again


این قسمتم ۲۸ اردیبهشتیها بخونن:


اين شخص قدرت انعطاف و اراده اي دارد که بر هر مشکلي فايق مي آيد.مثل شماره 9 خودنما نيست،ولي نترس و شجاع است
سلامت و بنيه سالمش او را پر هيجان مي کند.از پدرش ارث مي برد
از ذهني منظم برخوردار است و کمک به ديگران را دوست دارد
عاقل و زحمتکش است و قوه قضاوتي خوب دارد.خيلي مايل است که بر ديگران تسلط داشته باشد و نمي خواهد کسي رعايت حالش را بکند

روزها و شماره هاي مبارک:دوشنبه،سه شنبه،پنجشنبه،جمعه . شماره هاي 3،6،9
رنگهاي مبارک: قرمز ،سفيد ،زرد
سنگهاي مبارک: ياقوت زرد،مرواريد،ياقوت قرمز،سنگ خون و لعل
سالهاي مهم زندگي: 9،18،27،36،45،54،63،72
خصوصيات:فعاليت،شجاعت،انرژي،شور و حرارت
نقاط ضعف:تخريب،تند خويي،بي حوصلگي،جنگجويي،طبع متغير
انتخاب همسر: همسرش را بايد از بين کساني برگزيند که يکي از سيارات مشتري،ونوس و يا مريخ بر آنها تاثير مي گذارد

/ 64 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
vartan

جز مرگ که آن را نيازموده‌ايم چون زنده‌ايم، همه چيز در لحظه می‌ميرد و جز خطی در ذهن و مغز و بگو حافظه نمی‌ماند که گاه اين خط خود پررنگ‌تر از آن لحظه است و گاه لحظه‌ها بزرگند و يادشان نه...

وبگرد عاشق

آقا همشو خوندم... کتابی بود.. خيلی با ارزش.. بازم ميام... حتما... موفق باشی

مه بانو

ماشااله انقدر از اينور اونور نوشته بودی که نمی دونم در مورد کدوم نظر بدم ... فقط دلم واسه عکست رفت ! کلی قربون صدقه گربه ها رفتم !!

داستان‌گو

اين آهنگ اسكورپيون رو نشنيده بودم/ صفحه‌ت رو ذخيره كردم/.

رضا

سلام خوبی من نوشته هايت را خوندم کارهايت محشرند ............. خيلی قشنگه

الي

خيلی خوب بود ............ البته من جاهايی رو ميخونم که بهم مربوط ميشه . خوب و بهاری باشی

ashkan

سلام مرسی از نظر شما بازم به ما سری بزن

مردى از يكشنبه

آرش جون خيلي‌ممنون که اومدی.خوشحال شدم.بازم ممنون.معرفت شما بيشتره.بازم ممنون

ali

کلا خيلی خوبه.فقط plz اگه ميشه بگو اين طالع بينی ها رو از کجا گرفتی؟